کهن الگوی «عاشق»

 
اگر کهن الگوی «عاشق» در وجود شما فعال باشد، بر این باورید که پاسخ اصلی و نهایی عشق است.

«عاشق» در معنویت

ادیان گوناگون به ما می گویند با یکدیگر مهربان باشیم و ارزش و اولویت عشق را همواره در نظر داشته باشیم. برای خیلی ها عشق و روابط زناشویی اهمیت ویژه ای دارد. اصولا فراگرفتن مهارت های عشق ورزی نشانه پیشرفت معنوی است. اگر هر روز از عشق های خود نگهداری نماییم، به خاطر داشتن شان سپاسگذار باشیم و آنها را بیشتر و بزرگتر کنیم، راه معنوی عاشق را پیش گرفته ایم.


«عاشق» در مدیریت

شوق و انگیزه عاشق قابل توجه، فراگیر و تاثیر گذار است. عشق او اغلب به همکارانش انتقال یافته و باعث می شود کارشان را با انرژی و رضایت بیشتری انجام دهند. عاشق ها رابطه دیگران را نزدیک نگه میدارند و همکاری بین آنها را افزایش می دهند. مدیرانِ عاشق، دوست و همکارِ کارمندان خود هستند. اگر آگاهی و مهارت کافی در زمینه عواطف کسب کرده باشند، می توانند دیگران را در مطرح کردن اختلاف های شان به شیوه ای سازنده و همچنین در حفظ رابطه شان یاری دهد.


«عاشق» تکامل یافته

به عنوان یک عاشق تکامل یافته، لطیف، احساسی و پر از شوق زندگی و عطوفت برای دیگران هستید. خواهان شریکی هستید که با او عشقی عمیق و دو طرفه را با تمام وجود احساس کنید. فعالیت ها و شغل هایی را که علاقه قلبی تان است انجام می دهید و کودکان، طبیعت و اشیائی را که به شما تعلق دارند دوست دارید. احتمالا علاقه و مهارت خاصی در بهبود روابط دیگران دارید و می توانید با آنها نزدیک و صمیمی باشید. تفاوت مهر شما و «حامی» این است که دیگران را همگام و هم رده ی خود میدانید نه اشخاصی که ضعیف و نیازمند کمکتان هستند. نور عشقتان دلِ دیگران را گرم و توجه آنها را به شما جلب می کند. رمانتیک و در جستجوی شادکامی هستید. می خواهید لذت خلسه یا لحظاتی شاد و استثنایی را به همراه دیگران تجربه کنید.


چالش های «عاشق»
بهتر است از هرزگی دوری کنید و شیفته ی انسان های آسیب رسان نشوید. نباید با ترک دیگران پس از فروکش کردن شیفتگی اولیه، قلب و احساس آن ها را زیر پا بگذارید. از سوی دیگر ممکن است در تقسیم عشقتان میان نزدیکان، درست و عادلانه رفتار نکنید و این گونه بعضی از آنها رامحروم کنید و برنجانید. اگر داد و ستد عشق در زندگی تان جریان نداشته باشد احساس پوچی و تهی بودن می کنید. بعضی از افراد شما را یک فرد سطحی، تو خالی، باند باز و نمایشی به حساب می آورند.

می خواهید این گونه دیده شوید
می خواهید زیبا، خوش قیافه و دوست داشتنی باشید. تلاش شما این است که در چشم همه، از کسانی که به آنها علاقه مندید تا افرادی که می دانید سرانجام دست رد به سینه شان خواهید زد، جذاب و صمیمی به نظر آیید.
کارول پیرسون - هیو کی مار / زندگی برازنده من

منبع:

http://carljung.blogfa.com


/ 0 نظر / 54 بازدید